به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران حسین اسفهبدی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار اعزامی گسترش به قزاقستان از اهمیت جذب سرمایه گذار در زمینه انرژی پاک گفت.

به گزارش خبرنگار اعزامی گسترش به آستانه، حسین اسفهبدی پس از مراسم افتتاحیه پاویون ایران در قزاقستان گفت: خدا را شاکر هستیم که امروز پس از زحمات بسیار زیاد و طاقت فرسایی که دولت و بخش خصوصی و پیمانکاران متحمل شدند، شاهد افتتاح پاویون کشور عزیزمان ایران بودیم. در مراسم افتتاحیه همانطور که مستحضر هستید بر روابط تجاری ایران و قزاقستان تاکید شد و برنامه های مختلف برای گسترش همکاری در زمینه انرژی های پاک و تجدیدپذیر میان هر دو کشور وجود دارد که به زودی به فاز اجرایی خواهد رسید.

وی در ادامه افزود: در این لحظه که ساعات کوتاهی از افتتاح پاویون ایران به دست مهندس نعمت زاده میگذرد باید بگوییم که به امید خدا در طول مدت سه ماه برگزاری این نمایشگاه برنامه های مختلف و کاربردی داریم تا تمام پتانسیل های ایران در زمینه انرژی را به جهانیان نشان دهیم.

رییس شرکت سهامی نمایشگاه ها با اشاره به تهیه برنامه های جذاب برای پاویون ایران اعلام کرد: بهترین فیلم ها و غنی ترین محتویات مدیا و آموزشی را از امکاناتی که داخل ایران است آماده کرده ایم و در طول مدت اکسپو به نمایش خواهیم گذاشت. دفترچه ها، کتابچه ها و کاتالوگ‌های بسیاری در ارتباط با جذب سرمایه‌گذار تهیه شده که آن هم بر اساس همکاری بی شائبه وزارت نیرو با شرکت سهامی نمایشگاه ها بوده و تبدیل به کاری ارزشمند شده است.

وی در ادامه گفت: در اکسپو 2017 آستانه دو هدف اصلی در نظر گرفته شده است که یکی جذب گردشگر و دومی جذب سرمایه گذار در پروژه های انرژی پاک است. در نمایشگاه امسال به دنبال جذب سرمایه گذارانی هستیم که در زمینه انرژی های تجدید پذیر فعالیت میکنند و به نوعی فعالیت آن ها در راستای حفظ محیط زیست است.

اسفهبدی در ادامه با ذکر نکاتی از جذابیت های ایران برای سرمایه گذاران خارجی گفت: جالب است بدانید که دولت تسهیلات بسیار خوبی برای سرمایه گذاران خارجی که برای تولید انرژی پاک وارد ایران میشوند در نظر گرفته است و خرید برق از آن ها را به نوعی تضمین کرده است. قیمت ها در ایران رقابتی و مقرون به صرفه است و میتوانیم سرمایه گذاران خوبی را برای فعالیت به ایران دعوت کنیم. در برنامه هایی که برای اکسپو ۲۰۱۷ در نظر گرفته ایم استفاده از کارشناسان خبره وزارت نیرو در پاویون است تا بتوانیم راهنمایی خوبی به مشتریان ارائه دهیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان خاطرنشان کرد: یکی از کارهای خوبی که اینجا انجام شده است این است که تعداد زیادی دستگاه های تاچ اسکرین در پاویون قرار داده ایم. بازدیدکنندگان هر اطلاعاتی که  از شرکت های ایرانی بخواهند به راحتی قابل دسترسی است. این صفحه نمایش ها با شرکت های خوب و معتبر ما در ایران نیز لینک شده اند به طوری که سرمایه گذاران و مشتریان به راحتی می توانند با همین دستگاه ها به شرکت مورد نظر متصل شده و در مورد کار صحبت کنند.

تمامی حقوق این وب سایت برای شرکت جارچی محفوظ می باشد